Arda Turan’a şok! Hakkında yakalama kararı çıkarıldı

0
1312
Arda Turan ile Berkay Şahin arasında yaşanan kavgada, Turan’ın elindeki silahın ateş aldığı öğrenildi. Savcılık, futbolcunun yakalanması ve tabancanın bulunması için talimat verdi. Kasten yaralama ve silahlı tehditten soruşturma açan savcılık, Berkay Şahin, eşi ve Murat Dalkılıç’ın ifadesinin alınmasını istedi.

Salı gecesi Arda Turan ve Berkay Şahin arasında Emirgan’daki gece kulübünde yaşanan tartışma anında, Turan’ın kafa attığı Berkay Şahin’in burnu kırıldı.Berkay ve eşi Özlem Şahin özel bir hastaneye gitti. Sabah 05.30’da Arda Turan da onların tedavi için bulunduğu hastaneye giriş yaptı. İddialara göre ikili arasında tartışma devam ederken hastaneye Murat Dalkılıç da geldi. Güvenlik personeli, hastaneye gelen kişilerin alkollü olduklarını, ayrıca Turan’ın belindeki silahı fark ettiğini ancak Arda Turan onlara hiçbir olumsuz durum yaşanmadığını söyledi. Ne var ki tartışma anında silah ateş aldı. Mermi fotokopi makinesinden sekip yere isabet etti. Bunun üzerine Arda Turan hastaneden ayrıldı.

SİLAH KAMERADA GÖRÜLDÜ

Olayın duyulması üzerine olay yerine gelip inceleme başlatan polislere silahtan çıkan mermi çekirdeği özel güvenlikçiler tarafından teslim edildi. Mermiye el konulurken, güvenlik kamera görüntüleri incelendi. Görüntüler, Arda Turan’ın elinde silah olduğunu ortaya çıkardı. Polis Cumhuriyet Savcılığı’na bilgi verdi. Savcılık, “kasten yaralama ve silahlı tehdit”ten dosya açılması, Arda Turan’ın yakalanması ve tabancanın bulunması için talimat verdi. Ayrıca Berkay, eşi ve Murat Dalkılıç’ın ifadelerinin alınmasını istedi. Özlem Şahin’in ifadesinde cinsel taciz suçlamasında bulunması halinde ayrıca talimat için savcılığa bilgi verilmesi de talep edildi.