Boraboy Gölü Gezisi

0
6445

Boraboy Gölü Gezisi yazısında boraboy gölü, boraboy köyü, boraboy göl evleri, boraboy bungalov ve oradayken gözlemlediğim şeyleri anlatacağım size biraz.

Bazen insan çalılıkların arasındaki çıtırtının gizeminde delicesine koştuğu ilkel genlerini özler. Modern Dünya, teknolojiyide arkasına alarak selef zamanlarla kıyaslanamayacak bir konfor getirdi hayatımıza. Plan ve süreklilik getirdi. Tekdüzelik ve sıkıcılık getirdi. Heyecanı ve gizi söküp aldı hayatımızdan. Mesela planlı yaptığımız bir dolu aktivitemiz olduğu halde plansızca yapılanlar hep başkadır, hep çok özeldir. İşte programda olmayan ve çıtırtının esrarı ile daldığımız bir göldü Boraboy. Birer coğrafya öğretmeni olarak yol arkadaşım Muharrem ve Eren’le çok göl gördük ve gezdik. Ama çok azı bizi Boraboy kadar etkileyebildi. Değil daha önce adını duymak, tabelada gördüğümüz halde okuyamıyorduk.:)

Boraboy Gölü Amasya ili Taşova ilçesine bağlı Boraboy Köyü sınırları içerisinde yer alıyor. Samsun’a giderken gördük. Bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine daldık. 5km içeri girdik ve çok şirin bir kasabadan geçerek epey bi yükseldik ve muhteşem manzara karşısında büyülendik. Üçümüz birden aynı şeyi düşündük tam mangal yapmalık, mangal yapıp ayran içmelik bir yer.:)

Gitmeyi düşünenler için birkaç bilgi vereyim. Burada güzel ülkemizin tüm gezilesi yerlerinde karşımıza çıkan herşey var. %97’si müslüman olan ülkemizin çok değerli esnaflarının bir sloganı var. “Kurt puslu havayı sever.” Ve kendilerine muhteşem sivri bir formül geliştirmişler. Bungalov ev + Kahvaltı x akşam yemeği = 500 lira.
Formül şaşmıyor. İtiraz edene sağlama bile geliştirmişler. Onu da göstereyim.
Oha be abi bu ne kim kalır bu paraya burada serzenişi < Arab’ın parası karşısında.
Yani konaklama var.
Giriş ücreti için para var.
Otopark parası var.
Yakında çekilen fotoğraf başı para alacaklar.

Herşeye rağmen gezilesi, görülesi bir yer. Buraya tam teçhizat gelmek için sözleştik. Siz de nasip olur Amasya’ya varırsanız var gidip selam getirin Boraboy’dan.