Yemek

Bunlar Nasıl Müslüman? Hurma Fiyatları Rekor Kırdı

Haber Seyir
Yazar: Haber Seyir

Ramazan ayının bugün başlaması ile birlikte marketlerde ve satış zincirlerinde satılan hurma fiyatlarında satıcıların büyük oyunları ortaya çıkarıldı. Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) tarafından yapılan açıklamada hurmaların son yıllarda hile içerisinde olduğu ve bundan ötürü vatandaşların çok dikkat etmesi gerektiğine değinilerek, hurmaların glikoz şurubuna batırıldığını ve şekerli, yapış yapış olan parlak renkli hurmaların köpük tabaklarda satışa sunulduğu, bunların asla tercih edilmemesi gerektiği açıklandı.

Fiyat Açısından Rekor Kırıyor.

Hurma fiyatları cinsine göre ve üretim yerine göre 200 liraya kadar varan fiyata sahip olabiliyor. Uzmanlar ise hurmanın en az 10 TL ve civarında olması gerektiğine değinerek, mutlaka glikoz şurubu içermeyen hurmaları tercih etmeleri gerektiğine değiniyor. Hurma fiyatlarının her sene Ramazan ayında özellikle rekor kırdığı ifade edilirken, vatandaşların sağlıklı bir şekilde hurma tüketmek için güvenilir olan ve çok ucuz olmayan yerlerden hurma almayı tercih etmeleri öneriliyor.

Yazar Hakkında

Haber Seyir

Haber Seyir

2017 yılından bu yana web sitemiz olan Haber Seyir aktifliğini hiç yitirmedi. Başladığımız günden bu yana siz değerli okurlarımıza faydalı olabileceğini düşündüğümüz Teknoloji, Ekonomi, Finans, Telefon Özellikleri ve daha fazla alanda aktif olarak makale paylaşmaktayız.

Yorum Gönder