Sağlık

Canan Hoca Açtı Ağzını, Yumdu Gözünü

Haber Seyir
Yazar: Haber Seyir

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, bugün katıldığı konferansta yaptığı açıklamaları ile tekrar sağlık dünyasını ayağa kaldırdı. Ramazan ayının gelmesi ile birlikte bugün gece vatandaşların oruç tutmaya başlayacak olduklarını aktaran Canan hoca, kadınların genellikle Ramazan ayında kilo vermek amacıyla oruç tuttuklarını ancak bu durumun son derece riskli ve son derece kötü sonuçlarının olabilecek olduğuna değindi.

Kadınlar Dikkat Etmeli.

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, kadınların ve erkeklerin zayıflamak için asla ama asla oruç tutmamaları gerektiğine değinerek, ağır gıdaların oruç zamanında asla tüketilmemesi, bunun sahur ve iftar dahil olmak üzere çift zamanlı uygulanması gerektiğini açıkladı.

Dünyanın bir çok bölgesinde yaşanan Ramazan ayı, Müslüman bazı kesimler tarafından tutuluyor. Ancak bir grup Müslüman ancak Alevi olan kesimler tarafından Ramazan ayında oruç tutulmasına pek fazla sıcak bakılmayarak normal ayların dışında oruç tutuluyor. Azınlık grupların Ramazan ayında zaman zaman baskı ve sıkıntılar altında kalabildikleri de göz önüne alındığında, orucun herkesin kendi tercihi olduğu ve 16 yaşından önce hiçbir çocuğa tutturulmaması gerçeği de karşımıza çıkıyor.

Yazar Hakkında

Haber Seyir

Haber Seyir

2017 yılından bu yana web sitemiz olan Haber Seyir aktifliğini hiç yitirmedi. Başladığımız günden bu yana siz değerli okurlarımıza faydalı olabileceğini düşündüğümüz Teknoloji, Ekonomi, Finans, Telefon Özellikleri ve daha fazla alanda aktif olarak makale paylaşmaktayız.

Yorum Gönder