Ekonomi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Faiz Açıklaması

Haber Seyir
Yazar: Haber Seyir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB 73. Olağanüstü Kongresi kapsamında konuştu. Açıklamalarında Türkiye’nin faiz konusunda çok fazla sıkıntılar yaşadığını ifade eden Erdoğan, başlıca sıkıntının faiz olduğunu ve bu konuda vatandaşların karınca gibi yazılar ile geçiştirilerek adeta kandırıldığını savundu. Türkiye’nin faiz konusunda bankalar tarafından adaletli bir şekilde sen kazan düşüncesinde olmadığını savunan Erdoğan, özellikle de bankalar ile bu konuda kendisinin öncülük edecek olduğunu ve faizi düşürmeye yönelik adımlar atacağını belirtti.

Türkiye’de Vatandaş Kazansın!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşlara imkanı yüksek krediler sağlanması ve faizin düşük olması sayesinde hem vatandaşın, hem bankanın kazanması tekniğinin uygulanması gerektiğini ifade ederek, bugün bu mantığın tam tersinin uygulandığını savundu. Zira, Türkiye’de kredi faiz oranları ortalama 1.30 olurken, TL’nin yaşadığı değer kaybı da göz önüne alındığında bankaların bu konuya pek fazla yanaşmaları mümkün görünmüyor.

Yazar Hakkında

Haber Seyir

Haber Seyir

2017 yılından bu yana web sitemiz olan Haber Seyir aktifliğini hiç yitirmedi. Başladığımız günden bu yana siz değerli okurlarımıza faydalı olabileceğini düşündüğümüz Teknoloji, Ekonomi, Finans, Telefon Özellikleri ve daha fazla alanda aktif olarak makale paylaşmaktayız.

Yorum Gönder