Güncel

Der Spiegel: 2 Hafta Süre Tanındı!

Haber Seyir
Yazar: Haber Seyir

Der Spiegel, Almanya tarafından Türkiye’ye 2 hafta süre tanındığını ve bu sürenin sonunda eğer ki milletvekilleri İncirliğe giremezler ise derhal Ürdün’e taşınma kararı alacak olduklarını açıkladı. NATO tarafından YPG ile birlikte savaşa destek verilecek olmasından ötürü Almanya’nın acil bir şekilde taşınması gerektiği ifade edildi.

Almanya Bir An Önce Girmek İstiyor.

Der Spiegel, tarafından iddia edilenlere göre Almanya bir an önce İncirlik içerisinde olan askerlerini ziyaret etmek ve savaş gücünü acil bir şekilde denetlemek istiyor. Yasal olarak buna karşın siyasi sürecin işleyecek olduğunu, 2 hafta içerisinde sonuç alınamazsa en kısa sürede Ürdün Üssü’ne taşınacak olduklarını açıkladı.

Almanya’nın taşınmasının ardından diğer ülkelerin de Türkiye ile ileride yaşayabilecek sorunları göze almamak adına ÜRDÜN ÜSSÜ‘ne taşınmasının söz konusu olabildiği ifade edilmekte. Ancak bugüne kadar Türkiye, Almanya dışında hiçbir ülkeye İncirlik giriş izni konusunda sıkıntı yaratmaması ile tanınıyor.

Yazar Hakkında

Haber Seyir

Haber Seyir

2017 yılından bu yana web sitemiz olan Haber Seyir aktifliğini hiç yitirmedi. Başladığımız günden bu yana siz değerli okurlarımıza faydalı olabileceğini düşündüğümüz Teknoloji, Ekonomi, Finans, Telefon Özellikleri ve daha fazla alanda aktif olarak makale paylaşmaktayız.

Yorum Gönder