Güncel

Filipinler’de DEAŞ Terörü!

Haber Seyir
Yazar: Haber Seyir

Filipinler Katolik Başpiskoposları Konferansı (CBCP) Başkanı Başpiskopos Socrates Villegas, Filipinler’de bir kilisede 10 kişinin rehin alındığını açıkladı. Yerel bir terör örgütü tarafından DEAŞ ile anlaşmalı olarak rehine krizi yaşandığını aktaran kaynaklar, rehinelerin sağlığı ve durumu hakkında şuan bilgi alınmadığını ve militanların rehineleri ellerinde tutmaya devam ettiklerini açıkladı.

Rehineler Öncelikli.

Filipinler Katolik Başpiskoposları Konferansı (CBCP) Başkanı Başpiskopos Socrates Villegas, açıklamasında rehinelerin öncelikli olduğunu ve sağlıkları ve canlarının korunması için militanlara herhangi bir zarar verecek ve geri dönüşü olmayacak adım atılmaması gerektiğini açıkladı. Ülkede 175 bin güvenlik gücünün harekete geçirildiği ifade edilirken, rehinelerin kilisenin içerisinde uzun süredir rehin alınmış durumdalar.

Özellikle militanların silahlı oldukları ve tehditler savurarak rehineler ile birlikte kendilerini öldürebilecek oldukları belirtiliyor.

Yazar Hakkında

Haber Seyir

Haber Seyir

2017 yılından bu yana web sitemiz olan Haber Seyir aktifliğini hiç yitirmedi. Başladığımız günden bu yana siz değerli okurlarımıza faydalı olabileceğini düşündüğümüz Teknoloji, Ekonomi, Finans, Telefon Özellikleri ve daha fazla alanda aktif olarak makale paylaşmaktayız.

Yorum Gönder