Güncel

TSK: Kuzey Irak’ta 3 Bölge Bombalandı

Haber Seyir
Yazar: Haber Seyir

Türk silahlı Kuvvetleri (TSK), tarafından yapılan açıklamada terör örgütü PKK ve diğer terör örgütlerinin barındığı Kuzey Irak’ın savaş jetleri ile bombalandığını açıkladı. 3 farklı hedef hakkında gelen istihbarat sonucunda savaş uçaklarının kaldırıldığı ve hemen ardından Kandil ve civarında olan istihbarat alınan bölgeye sevk edildiği, ardından ise savaş uçaklarının yaptığı gözlemler sonucunda istihbaratın doğrulanarak bölücü terör örgütünün havadan savaş uçaklarınca bombalandığı açıklandı.

Savaş Uçakları Birebir Vurdu!

Hedeflerin birebir olarak vurulduğu ve terör örgütüne karşı barınağın yok edildiği ifade edilerek, savaş uçaklarının bir sorun olmadan geri üslerine geri dönebildikleri açıklandı. Zaman zaman savaş uçaklarının risk içerisinde uçması gerekebiliyor ve bu risklerin arasında özellikle savaş uçaklarına yönelik roket atılması ve benzeri bir takım güçlü füzelerin fırlatılması gibi çeşitli güvenlik sıkıntıları gösteriliyor.

Yazar Hakkında

Haber Seyir

Haber Seyir

2017 yılından bu yana web sitemiz olan Haber Seyir aktifliğini hiç yitirmedi. Başladığımız günden bu yana siz değerli okurlarımıza faydalı olabileceğini düşündüğümüz Teknoloji, Ekonomi, Finans, Telefon Özellikleri ve daha fazla alanda aktif olarak makale paylaşmaktayız.

Yorum Gönder